Popis fungování
Security View ke své funkci využívá síťovou architekturu klient-server. K ovládání je možno použít libovolný počítač s nainstalovanou klientskou aplikací. Vzhledem k použití protokolu TCP/IP není použití limitováno lokální sítí. Pro vzdálený přístup je doporučeno použít připojení pomocí VPN.
Možnosti vizualizačního software
- zobrazení stavu podsystémů a zón pomocí předdefinovaných značek, vložených na obrázek půdorysu ve formátu PNG, JPG, EMF (vektorový formát)
- ovládání jednotlivých podsystémů (zapnutí, vypnutí)
- aktivace PGM akcí, které lze napojit na výstupy PGM
- akustická signalizace poplachu do potvrzení obsluhou
- spouštění externích aplikací, například internetového prohlížeče s URL adresou
- vyhledávání, filtrování a export logu událostí z připojených ústředen
- načtení popisů zón, podsystémů a jmen uživatelů z ústředny
Serverová část
Instaluje se pouze na jeden počítač, na kterém běží jako služba. Na stejném počítači je v datovém adresáři uložena databáze s konfigurací systému, log událostí a obrázky podkladů pro obrazovky. Veškerá komunikace s ústřednami probíhá skrz tuto aplikaci. Stará se o sběr událostí z ústředen, archivaci, vyhodnocení aktuálního stavu a zprostředkování přístupu k těmto informacím připojeným klientům.
Klientská část
Lze ji instalovat a spouštět na více počítačích. Kromě ovládání a monitorování slouží administrátorovi systému i ke konfiguraci spojení s ústřednami, vytváření obrazovek a správu uživatelských účtů pro přístup do aplikace. Správu účtů smí provádět i uživatelé s povoleným příslušným oprávněním. Nastavuje se oprávnění pro monitorování jednotlivých ústředen a obrazovek. Pro ovládání je třeba uživatelům v aplikaci přiřadit platný kód v ústředně.
Spojení s ústřednou
Navazuje se pomocí integračního modulu PRT3, který se připojuje na sběrnici ústředny a je z ní i napájen. Umožňuje monitorovat události na ústředně, zapínat a vypínat podsystémy, načíst názvy podsystémů, zón a jména uživatelů. Také lze aktivovat PGM akce, které lze v programování ústředny napojit na ovládání PGM výstupů.
Pro připojení modulu do sítě LAN se používá převodník GNOME232.
Architektura klient-server:
- databáze s konfigurací na jedinném místě
- změny v systému za provozu
- klient pracuje vždy s nejaktuálnějšími informacemi
- logování událostí ze všech připojených ústředen
- zaznamenání všech uživatelských přístupů a povelů
- více uživatelů může monitorovat a ovládat